Grafika z przedstawieniem krajobrazu lasu karbońskiego

Warsztaty paleobotaniczne „Sekrety karbonu”

Afisz warszartów z tytułem i podstawowymi informacjami na tle krajobrazu lasu karbońskiego i wulkanu

Na zakończenie ferii zimowych serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na warsztaty paleobotaniczne. Interesuje Cię przeszłość Ziemi i to jak wyglądał obszar Polski przed milionami lat? To zapraszamy 13 lutego (niedziela) 2022 r. w godzinach 12.00-15.00 do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na warsztaty „Sekrety karbonu”.

W ramach warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać oryginalny brelok lub zawieszkę, a także stworzyć pamiątkową „skamielinę”. Chętni będą mieli możliwość stworzenia miniatury własnego karbońskiego lasu. Warsztaty towarzyszyć będą wystawie „Wędrówka po karbońskich lasach” ze zbiorów Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, którą można będzie zwiedzać do 24 kwietnia 2022 r.

Koszt warsztatów – 6 zł, dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z opiekunem – 3 zł.

Materiały zapewnia organizator.

Serdecznie zapraszamy!

Trzy breloki z ciemnej masy plastycznej z odciskami roślin