Grupa osób przed budynkiem ratusza miejskiego. W środku grupy w garniturze i okularach Adam Małysz.

Adam Małysz w siedleckim muzeum

27 kwietnia 2023 r. nasze muzeum odwiedził Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego i wybitny skoczek narciarski.

27 kwietnia 2023 r., na zaproszenie prezesa UKS Rawa Siedlce Macieja Staręgi do Siedlec przyjechał Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Był on specjalnym gościem LXVIII Sesji Rady Miasta Siedlce. Następnie, razem z prezydentem miasta Andrzejem Sitnikiem i przewodniczącym Rady Miasta Henrykiem Niedziółką, odwiedził obiekty sportowe w Siedlcach, w tym Park Wodny oraz Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza.

Podczas pobytu w muzeum goście zwiedzili XVIII-wieczny ratusz „Jacek” i prezentowane w nim ekspozycje. Dyrektorzy Muzeum Sławomir Kordaczuk i Krzysztof Chaberski, przedstawili historię ratusza i legendę figury Atlasa, zwanego „Jackiem”. Na zakończenie Adam Małysz wpisał się do muzealnej Księgi pamiątkowej.

Grupa sześciu stojących osób zwiedzających wystawę.

Było nam niezmiernie miło gościć tak znakomitego sportowca w naszych progach.

Trzech stojących mężczyzn ubranych w ciemne garnitury na tle wystawy o piłce nożnej.