Wieża siedleckiego ratusza na tle księżyca

Noc Muzeów 2023

Zapraszamy do udziału w 19. edycji Nocy Muzeów. W tym roku przygotowaliśmy warsztaty garncarskie, warsztat tkacki, turniej gry karcianej „Siedlecki Piotruś Jacuś” oraz konkurs wiedzy o muzeum i prezentowanych wystawach.
Niebieski baner z wieżą ratusza na tle białego księżyca. Obok informacje o nazwie imprezy, dacie i godzina trwania.
PROGRAM:
18.00-23.30
UDOSTĘPNIENIE WYSTAW
18.30-20.30
WARSZTATY GARNCARSKIE
Uczestnicy własnoręcznie wymodelują na kole garncarskim różne formy ceramiczne, które następnie zabiorą ze sobą. Przed przystąpieniem do pracy odbędzie się pokaz i nauka toczenia na kole garncarskim. Warsztaty poprowadzi Pan Adam Murach (przed budynkiem, w namiocie).
19.00-23.15
KONKURS WIEDZY O MUZEUM I PREZENTOWANYCH WYSTAWACH
Konkurs adresowany dla osób lubiących wyzwania i zagadki. Losujesz pytanie i szukasz odpowiedzi na naszych wystawach. Im więcej udzielisz prawidłowych odpowiedzi tym więcej zdobędziesz atrakcyjnych nagród (parter – hol z kredensem).
19.30-20.30
TURNIEJ GRY KARCIANEJ „SIEDLECKI PIOTRUŚ JACUŚ”
Gra powstała z okazji tegorocznego ustawienia na wieży ratusza symbolu naszego miasta – figury Jacka. W talii znajduje się łącznie 12 par kart przedstawiających najpopularniejsze siedleckie zabytki m.in.: Pałac Ogińskich, Hala Targowa, Katedra, Bank czy Park „Aleksandria”. Zwycięzcy otrzymają drobne upominki. Turniej poprowadzi Pani Natalia Zyśk – facebook: Pani Przewodnik (I piętro – sala audiowizualna).
21.00-23.00
WARSZTAT TKACKI „NOCNE PRZĘDZĄ WYPLATANIE”
Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość własnoręcznie wykonać bransoletkę z nici wełnianej, na dysku kumihimo, którą zabiorą na pamiątkę warsztatu. Zajęcia zakończą się pokazem tkackim tkaniny dwuosnowowej, jednej z najtrudniejszych technik tkackich. Warsztat poprowadzi Pani Karolina Radulska (I piętro – sala audiowizualna).
Wstęp 2 zł