Fotografia archiwalna z przedstawieniem piłkarzy stojących w półkolu na środku boiska. W tle zabudowania miejskie.

Spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Retro Liga

Spotkanie poświęcone będzie historii międzywojennego futbolu w Polsce. W wydarzeniu będą uczestniczyli przedstawiciele Retro Ligi: Piotr Marciniak prezes stowarzyszenia i Wojciech Cianciara wiceprezes.

Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach 15 września (piątek) 2023 r. o godz. 18:00  zaprasza na spotkanie poświęcone historii międzywojennego futbolu w Polsce.

Zaproszenie ze zdjęciem archiwalnym drużyn piłkarskich 22pp Siedlce i Pogoni Lwów.

W wydarzeniu będą uczestniczyli przedstawiciele Retro Ligi: Piotr Marciniak prezes stowarzyszenia i Wojciech Cianciara wiceprezes. Prelegenci zaprezentują odtworzone stroje przedwojennych drużyn piłkarskich, opowiedzą o przedwojennej piłce nożnej oraz ciekawostki o kadrze narodowej. Spotkanie będzie ciekawą piłkarską podróżą do przeszłości.

Retro Liga jest stowarzyszeniem sportowo-historycznym obejmującym zespoły odtwarzające dawne polskie kluby sportowe działające w II RP i nieistniejące po 1939r. Retro Liga funkcjonuje od 2019 r. Obecnie w jej rozgrywkach występuje 8 drużyn: Lechja Lwów z Dzierżoniowa, WKS 10. Pułk Piechoty z Łowicza, WKS 37. Pułk Piechoty z Kutna, TS Victoria Sosnowiec, Pogoń Lwów Retro Liga z Żarowa, WKS 42. Pułk Piechoty z Białegostoku, Czarni Lwów z Wałbrzycha i Strzelec Białystok z Choroszczy.

Wstęp na spotkanie 2 zł od osoby.