Budynek murowanego ratusza na ciemnoniebieskim tle z różowymi napisami. Po prawej księżyc.

Noc Muzeów 2024

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej 20. edycji Nocy Muzeów. W programie m.in.: stoisko z oranżadą i wodą mineralną, konkursy oraz gry komputerowe i telewizyjne późnego PRL-u.
Budynek murowanego ratusza na ciemnoniebieskim tle z różowymi napisami. Po prawej księżyc.

Program:

18.00-23.30
UDOSTĘPNIENIE WYSTAW
18.30-19.30
STOISKO Z ORANŻADĄ I WODĄ MINERALNĄ

Popularnym elementem czasów PRL-u, spotykanym na każdej imprezie i do kupienia w każdym GS-ie, była oranżada.  Chcesz poczuć klimat minionej epoki ? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne stoisko z napojami (na zewnątrz budynku – w arkadach).
KONKURS NA PRZEBRANIE: NIE TYLKO „BANANÓWKA” I „DZWONY”… MODA W PRL-U
Jesteś kreatywny i lubisz dobrą zabawę? Wszystkich (osoby niepełnoletnie z dorosłym opiekunem) zapraszamy do udziału w konkursie na strój z minionej epoki. Ocenie podlega przebranie, oryginalność, wierność stylistyce epoki, a także dodatki i ogólne wrażenie. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub osobiste w dniu imprezy. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy od 13 do 17 maja 2024 r. w godz. 9.00-15.30 pod numerem (25) 632 74 70 (79). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Oceny dokona profesjonalne jury, werdykt jest ostateczny. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.
Harmonogram:
19.30-20.30 – Zgłoszenia uczestników w dniu imprezy (I piętro – przy wejściu do sali audiowizualnej).
20.45-21.30 – Pokaz konkursowy (I piętro – sala audiowizualna).
22.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (I piętro – hol).
19.00-20.30; 21.45-23.00
„POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI”. GRY KOMPUTEROWE I TELEWIZYJNE
PÓŹNEGO PRL-U

W czasach PRL-u nie było smartfonów i komputerów takich, jakie dzisiaj znamy, ale dobrej zabawy nie brakowało. Przed trzepakiem odbywały się turnieje „w tysiąca”, w domu całe rodziny grały w „fortunę”, a szczęśliwcy którym dane było posiadać komputery ZX Spectrum, Commodore czy Atari, bili kolejne rekordy w ponga lub łowcę diamentów. Jeśli lubisz komputery i chcesz się sprawdzić w kultowych grach lat 80., to będziesz miał okazję do skorzystania z oryginalnych zestawów komputerowych z minionej epoki (I piętro – sala audiowizualna).
20.00-23.15
KONKURS WIEDZY O MUZEUM I PREZENTOWANYCH WYSTAWACH

Konkurs adresowany do osób lubiących wyzwania i zagadki. Losujesz pytanie i szukasz odpowiedzi na naszych wystawach. Im więcej udzielisz prawidłowych odpowiedzi, tym więcej zdobędziesz atrakcyjnych nagród (parter – hol z kredensem).

Wstęp 2 zł

Fotorelacja:
https://www.facebook.com/MuzeumRegionalnewSiedlcach/posts/pfbid036mm2ZY2VB4uzFf3CLFRxU2Yi1rzWVvh3v7zRVZxLTPCwyARD2gjuXseiy3pYEtKDl

Skip to content