Archiwalna pocztówka ulicy miasta z widocznymi zabudowaniami miejskim oraz kościołem z trzema wieżami. Pocztówka kolorowana w tonacji pastelowej.

Odkrywamy nasze dziedzictwo

zapraszamy do udziału w V edycji konkursu fotograficznego, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie
Archiwalna pocztówka ulicy miasta z widocznymi zabudowaniami miejskim oraz kościołem z trzema wieżami. Pocztówka kolorowana w tonacji pastelowej.
Autor: fot. źródło Biblioteka Narodowa

Przed nami piąta edycja konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Organizator konkursu – Samorząd Województwa Mazowieckiego – zaprasza wszystkich fotografów amatorów i fotografki amatorki do uwieczniania w kadrach mazowieckich miast i wsi.

Temat tegorocznej edycji to: „Przestrzeń mazowieckich, miast, miasteczek i wsi”.

– W tym roku zachęcamy do badania i uwieczniania przestrzeni mazowieckich miast, miasteczek i wsi. Na konkursowe zdjęcia czekamy do 2 lipca do godz. 12.00. Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu – czytamy w zaproszeniu.

Na konkurs mogą zostać nadesłane fotografie przedstawiające układy urbanistyczne lub ruralistyczne, które m.in. eksponują formy zabudowy, przestrzeni, krajobrazu kulturowego, zabytkowy charakter przestrzeni i ład przestrzenny.

Warunki udziału w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 2 lipca br. do godziny 12.00 przesłać na adres: dziedzictwo@mazovia.pl:

  • Jedno zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu konkursu, wykonane na terenie województwa mazowieckiego w 2024 roku. Plik zdjęcia należy opisać nazwą miejscowości w której wykonano zdjęcie;
  • Podpisany elektronicznie formularz zgłoszeniowy (lub jego skan). Plik należy opisać imieniem i nazwiskiem.
  • Z udziału w konkursie wyłącza się osoby zajmujące się profesjonalnie/zawodowo fotografią. W przypadku osób poniżej 18 roku życia formularz zgłoszeniowy wypełniają rodzice lub opiekuni prawni. Szczegółowe warunki udziału w konkursie określa regulamin V edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są TUTAJ.

Przebieg konkursu

Spośród nadesłanych prac, jury konkursu wybierze maksymalnie 8 fotografii, biorąc pod uwagę zgodność z tematem przewodnim konkursu, kreatywność, wartość merytoryczną, artystyczną i jakość zdjęć.

Nagrody

Laureaci i laureatki konkursu otrzymają następujące nagrody:

I nagroda – w wysokości 2 000 zł;
II nagroda – w wysokości 1 800 zł;
III nagroda – w wysokości 1 600 zł;
maksymalnie 5 wyróżnień – po 800 zł każde.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem tel. (22) 597-91-61 lub wysyłając pytania na adres e-mail: dziedzictwo@mazovia.pl.

Zgłoszenia do 2 lipca 2024 roku do godziny 12.00.

Konkurs został objęty patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

Wszelkie informacje o konkursie na stronie: https://mazovia.pl/pl/konkursy/odkrywamy-nasze-dziedzictwo-v-edycja-konkursu-fotograficznego.html.

Pstryknij zdjęcie i wygraj nagrodę

Skip to content