Muzeum Regionalne w Siedlcach

Kategoria: szkoły podstawowe, klasy 4-6

Prace nagrodzone


Praca uczestnika konkursu z przedstawieniem Józefa Piłsudskiego na koniu, za nim maszerujący żołnierze
Julia Gizińska „Droga do Niepodległości”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska

Praca została wybrana do motywu ilustracyjnego
przyszłorocznego zaproszenia 19. edycji uroczystości „Dni Niepodległej”
Praca uczestnika konkursu z przestwieniem domów z wywieszonymi flagami biało-czerwonymi
Wiktoria Kulesz „Dzień flagi”
Szkoła Podstawowa w Żeliszewie Podkościelnym, opiekun: Jolanta Ponikowska
Praca uczestnika konkursu z przedstawieniem okrągłego rąda w środku którego znajduje się pomnik obeliskowy
Zuzanna Kępka „Plac Wolności”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca uczestnika konkursu z przedstawieniem rodziny spacerującej drogą, dookoła pomarańczowo-brązowe drzewa
Nikola Kuć
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem przemarszu wojsk przez miejscowość
Aleksandra Kalisiak „Przemarsz wojsk przez wieś …”
Szkoła Podstawowa w Strzale, opiekun: Anna Skolimowska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem pejzażu górskiego z pasącymi się owieczkami i plinującą je dziewczynką
Martyna Myrcha „Wolność”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem potyczki wojenej
Adam Sieczkiewicz „Droga do Niepodległości”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem czołgu z barwami biało-czerwonymi, żołnierzami i zwierzętami
Maciej Pływacz „Droga ku Niepodległości”
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach, opiekun: Anna Skóra
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem oddziału konnego w lesie. Cała praca wykonana ołówkiem
Maja Jastrzębska „Droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem radosnych dzieci stojących na łace pełnych różnych kolorowych kwiatów
Lidia Iskra „Droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem ataku trzech husarzystów na koniach
Marcin Czajka „Atak husarii”
Zespół Oświatowy Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem ataku oddziału husarii
Oliwia Gałązka „Atak husarii”
Zespół Oświatowy Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem nalotu samolotów i akatu czołgów na miasto
Jan Skibiński „Wygrywamy”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem drogi szutrowej i naniesionymi na niej datami 1795, 1806, 1846, 1863, 1918. Wokół drogi drzewa i postać siedząca na koniu
Grzegorz Magdziak „Droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada

Prace wyróżnione


Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawienie drogi wokół której powiewają flagi biało-czerwone
Arkadiusz Pieczara „Święto listopadowe”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konursu z przedstawieniem powracającego żołnierza do domu
Zuzanna Romaniuk „Powrót z wojny”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem żołnierza idącego drogą. W tle trzy różnokolorowe domy
Maja Michalak „Żołnierz wracający z wojny”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem idącej postaci z koniem w tle budenek z flagami biało-czerwonymi
Adam Trebnio „Spacer Marszałka”
Szkoła Podstawowa w Żeliszewie Podkościelnym, opiekun: Jolanta Ponikowska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem żołnierza siedzącego na koniu, którego witają dzieci z flagami biało-czerwonymi
Zofia Rządkowska
Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach, opiekun: Piotr Kozak
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem domu i drzewa na tle czerwono-białym
Julia Sidoruk
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach, opiekun: Anna Skóra
Praca plastyczna uczestnika konkursu przedstawieniem budynku z wywieszonymi flagami biało-czerwonymi
Zofia Jajszczak „Święto”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem skrzyżowania w centrum którego stoi wysoki podłużny pomnik z wyrystym na górze orłem. Dookoła skrzyżowania zabudowa miejska
Lena Kopańska „Plac Wolności”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawienie pola bitwy. W centrum czołg, na górze lecący samolot z bombą
Adrian Soszyński
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawienie świętujących ludzi. W tle dwa domy
Matylda Pawlaczyk „Radosne święto”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem stojącej osoby patrzącej na obraz z przedstawieniem wojennym
Zuzanna Matejczuk „Droga ku Niepodległości – zgłębiam historię”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem postaci siedzącej na koniu na tle pejzażu
Lena Dudek „Droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem potyczki wojennej
Bartosz Daniluk „Droga do Niepodległości”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem udekorowanego w flagi biało-czerwone miasta
Wiktor Dębski „Obchody Święta Niepodległości”
Zespół Oświatowy Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem obchodów święta niepodległości. Maszerujący mieszkańcy z flagami biało-cvzerwonymi. W tle budynki miejskie
Gabriel Rostkowski „Obchody Dnia Niepodległości”
Zespół Oświatowy Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem budynku muzeum do którego wchodzą dwie postacie z flagami biało-czerwonymi.
Lena Guzek „Moja droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem maszerujących żołnierzy przez miejscowość
Filip Mieczkowski „Niepodległa Polska”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem udącej dziewczynki drogą. W tle szczyty gór
Maja Pypowska „Droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem żołnierzy stoiących na warcie przy bramie cmentarnej
Adrian Sobiech „Pamiętamy i stoimy na straży”
Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Sikorska
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem husarzystów, żołnierzy, gołębia oraz napisami pasja, wiedza, odwaga
Patryk Lipiński „Pasja, wiedza i odwaga”
Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach, opiekun: Jadwiga Omiljan
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem ataku trzech husarzystów
Ewelina Sobecka „Obchody Dnia Niepodległości”
Zespół Oświatowy Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem idących dwóch postaci drogą w kireunku napisu datowego 1795-1918. Wokół drzewa
Wiktoria Bareja „Droga ku historii”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem lecącego białego orła za którym podążają żołnierze
Filip Cudny „Droga ku Niepodległości”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem udekorowanej w flagi biało-czerwone zabudowy miejskiej
Mateusz Kowalski „Obchody Dnia Niepodległości”
Zespół Oświatowy Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Praca plastyczna uczestnika konkursu z przedstawieniem pędzącego konia na którym siedzi dziewczynka z podniesionymi rękami do góry na tle pejzażu górskiego
Julia Rybak „Wolność”
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce-Stany, opiekun: Monika Poślada
Skip to content