widok jacek ratusz

Powiślaki

Na początku czerwca organizujemy konkurs kapel i śpiewaków ludowych regionów nadwiślańskich. Jest to konkurs dla mistrzów muzyki ludowej i śpiewu organizowany w Maciejowicach (powiat garwoliński), w ważnym ośrodku tradycyjnej mazowieckiej kultury ludowej.

Ideą konkursu jest coroczne zapraszanie wszystkich żyjących i występujących publicznie laureatów Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, czyli najlepszych w swoich regionach. Uczestnicy wykonują tradycyjny repertuar charakterystyczny dla okolic swojego miejsca zamieszkania. Jest to prawdziwe spotkanie mistrzów, godne uwagi miłośników ludowego śpiewu i muzyki, wykonanych na najwyższym poziomie.

Imprezę współorganizujemy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Maciejowicach i Urzędem Gminy w Maciejowicach. Do tej pory odbyło się dwadzieścia osiem edycji tego konkursu.

Powiślaki 2021
Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Maciejowicach oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach zapraszają na XXVII Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „Powiślaki”.
Powiślaki 2022
Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach zapraszają na XXVIII Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „Powiślaki”.