Notes z długopisem (zestaw)
Notatnik
Breloki
Pamięć USB 16 GB
Długopisy
Banknot pamiątkowy
Puzzle (do wyboru: 60 lub 20 elementów)
Rewenety
Przypinki
Magnesy
Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie
Cena: 5 zł
Torby reklamowe
Płyta z filmem o siedleckim fotografie Adolfie Ganiewskim (Gancwolu)
Gra Domino
Reprodukcja akwareli „Dwór w Dąbrowie” autorstwa Macieja Rydla
Mapa turystyczno-krajoznawcza z przewodnikiem. Wysoczyzna Siedlecka i Drohiczyńska, Podlaski Przełom Bugu. Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie i okolica
Znaczek turystyczny
No. 233 Muzeum Regionalne w Siedlcach
To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.
Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Cały system jest nieustannie rozszerzany. W 2012 roku Znaczki Turystyczne znajdują się już w piętnastu państwach Europy! Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.
Dziennik turystyczny Wander Book
Dobre i pomocne rozwiązanie dla zapobiegliwego turysty, bowiem pomysłodawca zorganizował planowanie podróży bez ruszania się z domu, a na mapie jego portalu znajdziemy ok. 5 tysięcy miejsc godnych odwiedzin. Jak ułożymy sobie trasę, co nas interesuje zależy już od nas. Co znajdziemy na stronie? Wiele żmudnie zebranych informacji dla każdego miejsca i obiektu, między innymi: nazwa i foto miejscowości, pozycja GPS, tekst krajoznawczy, nr tel. informacji turystycznej i wiele więcej. Po zaplanowaniu podróży ruszamy w drogę. W czasie odwiedzin wybranych miejsc zorganizowane zostały punkty dla turystów, w których będzie można potwierdzić swoją wizytę otrzymując odpłatnie naklejkę obiektu z danymi (czasami także stempel okolicznościowy). Naklejkę następnie wklejamy do dziennika i dalej według instrukcji pomysłodawcy.
Projekt działa już na terenie Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegii i Polski. Zachętą są nagrody za zbieranie naklejek, ale podstawowym elementem jest edukacja i stworzenie własnego przewodnika turystycznego.
Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie: http://pl.wander-book.com/.