widok jacek ratusz

Wystawy internetowe

Na skraju rzeczywistości. 24 lutego 2022 roku – flesz
Internetowa wystawa prac Andrzeja Sołtysiuka. Na wystawie prezentujemy jedenaście prac w technice rysunku lawowanego będących reakcją artysty na wydarzenia wojenne na Ukrainie.
Represjonowani przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Siedlcach
Ekspozycja ma na celu upamiętnienie osób prześladowanych przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego. Na wystawie przedstawiamy sylwetki 14 osób pochodzących z Siedlec i regionu. Dzieciństwo i młodość prezentowanych osób przypadły na trudne czasy dwóch totalitaryzmów.
„Kolekcja fotografii z obrony Lwowa w latach 1918-1919 ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Siedlcach”
Koniec I wojny światowej oznaczał dla wielu narodów europejskich szansę na zdobycie suwerenności państwowej. W związku z przemieszaniem się ludności na niektórych terenach zapowiadało to konflikt między wybijającymi się na niepodległość narodowościami.
„Życie zatopione w nocy”
Sceny nocne, ujęcia pełne mroku to nokturny w malarstwie. Ta wystawa ma pokazać różne ujęcie tego tematu w pracach nieżyjących już artystów, które znajdują się w zbiorach Muzeum Regionalnego w Siedlcach.
Wystawa fotograficzna Sławomira Kordaczuka „Nocny spacer po Siedlcach”
Sławomir Kordaczuk zaprasza na wyjątkowy, nostalgiczny spacer po ulicach naszego miasta.
„W starym kinie w Siedlcach”
1 lipca 1908 r. otworzono w Siedlcach pierwszy kinoteatr, „Eclair”. Znajdował się on przy ulicy Ogrodowej 19 (obecnie ul. Sienkiewicza). Po założeniu w nim w 1911 r. elektrycznego oświetlenia, kinoteatr ten zmienił nazwę na „Lux”.
Skip to content