Muzeum Regionalne w Siedlcach

Wystawy czasowe

Wspomnienie. Rzeźba i medalierstwo Antoniny Wysockiej-Jonczak
Wydarzenie zostało zorganizowane w 10. rocznicę śmierci artystki, która ostatnie lata swojego życia tworzyła w Kotuniu. Na wystawie prezentowane są eksponaty pochodzące z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i ze zbiorów prywatnych.
Krakowskie Planty w twórczości Małgorzaty Łady-Maciągowej
W zbiorach Muzeum Regionalnego w Siedlcach znajduje się największa w Polsce kolekcja prac Małgorzaty Łady-Maciągowej (1881-1969). Urodzona w Siedlcach artystka mieszkała i tworzyła w Krakowie.
Wielkie ssaki epoki lodowcowej
Ekspozycja przenosi zwiedzającego w czasy epoki lodowcowej utożsamianej z plejstocenem, kiedy na świecie dominowały wielkie ssaki. Ten okres w dziejach ziemi rozpoczął się 2,58 mln lat temu, a zakończył 11,7 tys. lat temu ociepleniem zwanym holocenem, …
Motocykle i Siedlce. Zarys historii motoryzacji w Siedlcach
Wystawa poświęcona jest historii motosportu i turystyki motocyklowej w Siedlcach od 1905 r. po czasy współczesne. Ekspozycja powstała dzięki współpracy z Klubem Motocyklowym GRYF MC POLAND.
Obecność. Rysunki Władysława Szczepańskiego
Na wystawie prezentujemy prace Władysława Szczepańskiego wykonane w technice rysunku węglem. Zostały one opracowane w kilku cyklach tematycznych. Powstały m.in. w okolicach Lwowa, w Wilnie, na Węgrzech i w Polsce w regionie świętokrzyskim.
Nowe nabytki zbiorów sztuki Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Na wystawie prezentujemy 56 obiektów będących nowymi nabytkami zbiorów sztuki, które zostały zakupione i podarowane muzeum w ciągu ostatnich dwóch lat.
Dywany, płachty, dery. Tkaniny okryciowe ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Wystawa przedstawia kolekcję wyrobów tkackich, stanowiących jedną z najstarszych i najważniejszych wytwórczości rękodzielniczych.
Skip to content