Biała budowla antyczna z 4 kolumnami na tle niebiesko-filoteowym z informacjami kultura za złotówkę

„Kulturalna szkoła na Mazowszu”

Samorząd Województwa Mazowieckiego przedłużył program „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie mazowieckich szkół będą mogli odwiedzać nasze muzeum za symboliczną złotówkę do końca 2024 r.

Miło nam poinformować, że Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu 27 grudnia 2023 r. podjął uchwałę nr 2214/461/23 w sprawie kontynuacji programu pn.: „Kulturalna szkoła na Mazowszu” w 2024 r. Termin realizacji programu ustalono od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r.

Muzeum Regionalne w Siedlcach w ramach programu oferuje:

1. lekcje i warsztaty muzealne z zakresu wiedzy o sztuce, archeologii, etnografii, fotografii archiwalnej oraz historii Siedlec i regionu, z pełną ofertą edukacyjną można zapoznać się na stronie internetowej muzeum www.muzeumsiedlce.art.pl w zakładce edukacja
2. zwiedzanie grupowe wszystkich ekspozycji

Warunki skorzystania z programu:
wcześniejsze złożenie przez szkołę wypełnionego zgłoszenia w formie papierowej na adres: Muzeum Regionalne w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 1, 08-110 Siedlce i/lub elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@muzeumsiedlce.art.pl, na formularzu dostępnym poniżej.

Grupa dzieci podczas lekcji muzealnej
Warsztaty „W poszukiwaniu skarbów przeszłości. Archeologia i jej tajniki”

Projekt jest realizowany również w naszych oddziałach :

Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie
Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu

Pliki do pobrania:

Program „Kulturalna szkoła na Mazowszu” (docx, 32.12 KB)
Wykaz instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego (docx, 14.88 KB)
Zgłoszenie szkoły do Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” (docx, 17.77 KB)